Jeżycjada 6/22

Przeczytanie w całości słynnej Jeżycjady autorstwa Małgorzaty Musierowicz było jednym z moich postanowień na 2021 rok, które powoli realizuję. Jeszcze w czasach szkolnych przeczytałam kilka tomów, ale były to wybrane, pojedyncze książki.

Szósty tom z cyklu Jeżycjady to Brulion Bebe B. Jego bohaterką jest Beata zwana Bebe, uczennica tego samego poznańskiego liceum, które łączy zdecydowaną większość dotychczasowych bohaterów serii.

Bebe ze swoim młodszym bratem wylądowali pod opieką nieokiełznanej Anieli, bohaterki drugiego tomu Jeżycjady. Aniela jest kuzynką mamy Bebe, która zostawiła swoje dzieci z powodu wyjazdu służbowego. Aniela posiada już dwadzieścia kilka lat, jednak niewiele się zmieniła od czasów swojego pobytu w liceum.

Można odnieść wrażenie, że historia Anieli, w tym też jej nieustanne rozterki miłosne, są na równym planie z przygodami tytułowej bohaterki.

Zakończenie książki jest dość ckliwe i filmowe, jednak nawet całkiem urocze.

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3 komentarze

  1. Pingback:Jeżycjada 7/22 – Kozacka Czytelnia

  2. Pingback:Książkowe podsumowanie 2021 roku – Kozacka Czytelnia

  3. Pingback:Jeżycjada 9/22 – Kozacka Czytelnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *