RIP #2

Drugi tom serii RIP. Jest to powieść graficzna utrzymana w wyjątkowo dobrym klimacie. Bohaterem pierwszego tomu był Derrick, a historie i wydarzenia, jakie zostały tam przedstawione pozostawiły po sobie wiele pytań, na które z odpowiedzią przychodzi właśnie tom drugi. Co tym razem się wydarzy?

Równoległa historia

Bohaterem tej części jest Maurice, najstarszy z ekipy do zadań specjalnych. Spędził w tej pracy przeszło trzy dekady i ta część serii odkrywa informacje o tym, czym się on zajmował wcześniej oraz, że tak naprawdę wcale nie nazywa się Maurice.

Akcja tego tomu w większości dzieje się równolegle do wydarzeń z tomu poprzedniego. Różnica jest taka, że tym razem widzimy wszystko z perspektywy Maurice’a. Uważam to za rewelacyjny zabieg. Lakoniczne informacje i wydarzenia, które były w poprzednim tomie tylko subtelnie przedstawione, tutaj nabierają zupełnie innego znaczenia.

Niecierpliwie wyczekuję trzeciego tomu, którego bohaterem będzie Ahmed.

Moja ocena: ★★★★★★★☆☆☆

RIP #2

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *