Jeżycjada 11/22

W jedenastym tomie Jeżycjady poznajemy piękną i nieco krnąbrna Bellę, córkę Robrojka, który dał się poznać w drugim tomie o tytule Kłamczucha, jako adorator tytułowej kłamczuszki, czyli Anieli. Bella lada dzień skończy 16 lat, zatem już przeszło półtora dekady minęło odkąd jej tata chodził do liceum!

Przeprowadzka

Nastolatka przyjeżdża do Poznania ze swoim ojcem z Łodzi. Żyją i mieszkają sami, bo mama dziewczynki nie żyje odkąd Bella skończyła roczek. Robrojkowi upadła prowadzona przez niego firma, więc zmiana miejsca zamieszkania jest też szansą na zupełnie nowy start w życiu.

Powrót na stare śmieci

Robrojek wyjeżdżając do Łodzi zupełnie zerwał szkolne kontakty. Miał złamane serce, bo aż do ukończenia liceum adorował Anielę, jednak ta nie pozostawiła mu żadnych złudzeń i ułożyła sobie życie z kimś innym. Nie planował prosić starych znajomych o żadną pomoc, bo raczej honor i duma mu na to nie pozwalały. Oczywiście literackim zbiegiem okoliczności jego perypetie same doprowadzają do przecięcia się ścieżek Robrojka i Borejkówien.

Stara miłość nie rdzewieje

Robert wciąż z sentymentem myśli o swojej szkolnej miłości i będzie miał nawet okazję do spotkania z nią w cztery oczy. Zachowanie ojca bardzo drażni jego nastolenią córkę, w dodatku niewiele on jej na ten temat chce powiedzieć. Oczywiście Bella nie pozostaje mu dłużna i w tajemnicy przed ojcem przepracuje całe wakacje u dawnego pracodawcy taty. To znaczy, tylko jej się będzie wydawało, że to tajemnica.

Powiew młodości

W związku Nutrii z Filipem nie dzieje się tak dobrze jak zwiastował finał poprzedniego tomu. Nic straconego, bo Natalia z Robrojkiem ewidentnie mają się ku sobie. Po zachowaniu bohaterów można odnieść wrażenie, że dzieli ich jakaś absurdalna jak na romantyczny związek różnica wieku, jednak nie jest ona wcale tak wielka. Po prostu Robrojek zachowuje się jak stetryczały stary dziad!

Moja ocena: ★★★★★★★☆☆☆

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *