Słoneczne lato zamknięte w książce

Jesień daje Ci się już we znaki? Są na to różne sposoby. Można zakopać się pod ciepłym kocem z ulubioną herbatą i dobrą książką, albo spróbować rozgrzać się wspomnieniem minionych wakacji w gorącym regionie. Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście Moniki Bień-Königsman to idealna lektura podczas wakacji w gorącej i przepełnionej kolorami Hiszpanii, ale także do rozgrzania się w czasie jesienno-zimowej szarugi już w Polsce. Książka inspirująca, kolorowa, niemalże pachnąca tym klimatycznym europejskim regionem oraz przepełniona przepisami na uwielbiane hiszpańskie tapas.

Przewodnik po Andaluzji czy książka kucharska?

Autorka zastrzega, że Entre amigos to nie jest ani typowa książka kucharska, ani przewodnik po Hiszpanii, czy samej Andaluzji. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo nie potrzebuję kategoryzować czytanych tytułów. Książka ta niewątpliwie zawiera sporą dawkę wiedzy na temat tego słonecznego kraju, jego historii, zabytków, miejsc wartych zobaczenia – bardzo często wcale nie tych najpopularniejszych turystycznie – czy przedmiotów, które warto ze sobą z tego kraju przywieźć z powrotem do Polski. Głównym tematem są oczywiście tytułowe hiszpańskie smaki, o których autorka opowiada z taką pasją, że nie sposób nie pobudzić swojego apetytu na prawdziwe hiszpańskie tapas oraz Hiszpanię w ogóle. Miałam to szczęście, że książka towarzyszyła mi podczas urlopu w samym środku Andaluzji, więc mam wrażenie, że wyostrzyła ona moje zmysły i nauczyła trochę bardziej świadomie poznawać nowe miejsca. Jednocześnie myślę, że warto do tej pozycji wracać, nawet podczas wakacji spędzanych w Polsce, a tym bardziej w czasie chłodnej i nierzadko szaro-burej jesieni i zimy, jakie zazwyczaj miewamy w naszym kraju.

Moja ocena: ★★★★★★★☆☆☆

Monika Bień-Königsman „Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście”

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeden komentarz

  1. Pingback:Książkowe podsumowanie 2022 roku – Kozacka Czytelnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *