Książkowe podsumowanie 2022 roku

W minionym roku udało mi się osiągnąć cel, jakim było przeczytanie 40 książek w ciągu całego roku. To było również moje postanowienie na 2021 rok, jednak wtedy go nie osiągnęłam. W zasadzie osiągnęłam ten wynik przysłowiowym „rzutem na taśmę”, ponieważ przeczytałam 41 książek, z czego 6 tytułów to kolejne części niezbyt długiego komiksu. Które książki najbardziej zapadły mi w pamięć?

41 książek w 2022 roku

Wydaje mi się, że w tym roku królował u mnie reportaż oraz książki biograficzne. Absolutnym odkryciem dla mnie była książka Łukasza Garbala Wedlowie. Czekoladowe imperium. Bardzo dobrze oceniłam biografię Marka Kotańskiego oraz Wandy Rutkiewicz. Tę drugą książkę zresztą czytało mi się wyjątkowo płynnie i przyjemnie. Jeśli chodzi o literaturę piękną, to mocno polecam Jaśminową Sagę Anny Sakowicz. To poruszająca trylogia rodzinna z licznymi wydarzeniami historycznymi w tle. Na podróże krajowe doskonały będzie, pięknie wydany zresztą, Ostatni turnus Marcina Wojdaka, a podczas wyprawy zagranicznej apetyt wyostrzy Entre amigos Moniki Bień-Königsman. Z kolei Śmierć pięknych saren Ota Pavla uważam za pozycję, którą trzeba przeczytać przynajmniej raz w swoim życiu.

Porzucone postanowienie

Wyzwanie, jakim jest przeczytanie pełnej Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz towarzyszy mi już od 2021 roku. W minionym roku przeczytałam kolejne trzy tomy i pomysł w zasadzie upadł. Jestem zatem dopiero w połowie wyzwania. Myślę, że pomocny w tym temacie będzie fakt, że od niedawna seria jest dostępna jako e-booki na Legimi, z którego bardzo chętnie korzystam.

Co na początek Nowego Roku?

Wczoraj zaczęłam czytać Gorzko, gorzko Joanny Bator. To solidna pozycja, ale mam nadzieję, że szybko mi pójdzie, bo w kolejce już czekają Sycylijskie lwy Stefani Auci. Jestem niesamowicie ciekawa tej książki. Zwłaszcza, że już na początku lutego wychodzi jej kontynuacja.

Źródło: Goodreads

2 komentarze

  1. Pingback:Pierwsza książka w 2023 roku – Kozacka Czytelnia

  2. Pingback:Wielki powrót do czytania Jeżycjady – Kozacka Czytelnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *