Wielki powrót do czytania Jeżycjady

Zachęcona pojawieniem się kultowej Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz jako ebooki na platformie Legimi, wróciłam do czytania książek. Przeczytanie całej serii było moim książkowym postanowieniem w… 2021 roku. Wtedy przeczytałam bodajże tylko 8 tomów, więc kontynuowałam wyzwanie w kolejnym roku. Wtedy jednak dorzuciłam tylko 3 części i postanowienie porzuciłam. Teraz, w 2023 roku wracam. Przede mną jeszcze 10 tomów. Czy to się uda?

Jeżycjada 12/22

Tom 12 czyli Imieniny. W rolach głównych najmłodsze pokolenie Borejków, czyli córki Gabrysi, Róża i Laura. Akcja tej części to zaledwie kilka dni, wypełnionych tytułowym, imieninowym świętowaniem. Nie zabrakło nastoletnich kryzysów, powszechnych kłótni między rodzeństwem, deklaracji miłosnych i złamanych serc. Do Jeżycjady mam ogromny sentyment, nigdy nie przeczytałam jej w całości, stąd to moje książkowe wyzwanie. Czy książki czyta się dobrze? Niektóre z dotychczas przeczytanych tomów niestety nie bardzo. Uważam, że bohaterowie Jeżycjady są mocno niedzisiejsi. Relacje rówieśnicze, ale też rodzinne bardzo mocno odbiegają od współczesnych.

Moja ocena: ★★★★★★☆☆☆☆

Małgorzata Musierowicz Imieniny

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *