Dla dzieci o dizajnie

Zgłębiając temat szeroko pojętego projektowania, wpadłam na kilka polecajek książkowych, wśród których czaiła się także pozycja dla młodego czytelnika. D.E.S.I.G.N. Domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych Ewy Solarz wzbogacony został ilustracjami niezastąpionych w literaturze dziecięcej Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Książka skupia się przede wszystkim na wyposażeniu domowym, natomiast omawiane przedmioty to zarówno klasyczne i popularne projekty, które znamy i z których korzystamy, jak i zupełnie odjechane, których posiadanie we własnym domu mogłoby wyobrazić sobie chyba tylko dziecko.

Album sprzętów domowych

D.E.S.I.G.N. to książka w przyjemnym, poręcznym formacie. Po gigantycznej Archistorii było to dla mnie dużo bardziej praktyczne przeżycie. Książka Ewy Solarz jest bardzo kolorowa i naprawdę zabawna. Autorka pokazuje 69 przedmiotów, które potencjalnie mogłyby się znaleźć w domu każdego z nas. Co to takiego? Stoły, krzesła, lampy, siedziska, kanapy, dywany, dekoracje, półki, zabawki. Nie brakuje polskiego akcentu!

Przy każdym przedmiocie podany jest jego projektant, rok powstania, kraj pochodzenia, także materiał, z jakiego go wykonano i funkcję mu przeznaczoną. Krótka historia powstania danego projektu jest z jednej strony lekką i humorystyczną anegdotą. Z drugiej zaś strony to pokazanie procesu twórczego, kreatywności projektantów i ich niemalże niczym nieograniczonej wyobraźni.

Myślę, że książka może dodać odwagi dzieciom w ich własnej twórczej działalności i rozbudzić kreatywność. Czasami uśpioną lub stłumioną przez system edukacji.

Na moim profilu instagramowym wrzuciłam kilka zdjęć ze środka książki. Sprawdź koniecznie!

Moja ocena: ★★★★★★★★☆☆

Ewa Solarz & Aleksandra i Daniel Mizielińscy D.E.S.I.G.N. Domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych

Jeśli chcesz wesprzeć moją działalność na blogu, postaw mi wirtualną kawę. Przecież wiadomo, że kawa i książki to duet doskonały. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *